راه اندازی رستوران تجهیزات رستوران

آشنایی با اصطلاح جلو خانه در صنعت رستوران

آشنایی با اصطلاح جلو خانه در صنعت رستوران

آشنایی با اصطلاح جلو خانه در صنعت رستوران

برای اینکه راه اندازی رستوران یا راه اندازی فست فود به موفقیت برسدنیاز است بخش های مختلفی با هم همکاری داشته باشند تایک تجربه عالی و نتیجه مثبت دست یابیم. درک مفهوم اصطلاح “جلو خانه” به درک بهتر خدمات رستوران و موفقیت رستوران شما کمک می کند و کارایی رستوران شما را افزایش خواهد داد.

با درک مفهوم خدمات جلو خانه خدمات رستوران پیشرفت قابل توجهی خواهد داشت و همراه با اجرای صحیح کار کارکنان صنعت میهمان نوازی یا غذا پیشرفت روزافزونی خواهد داشت.

اصطلاح “جلوخانه” به چه معناست؟

اصطلاح جلو خانه بخشی از خدمات رستوران است که در مقابل چشم مشتری انجام شده و مشتری در زمان اقامت خود در رستوران از آن ها بهره خواهد برد.

خدمات رستوران در بخش جلو خانه عبارت است از:

ورود : 

مهمترین لحظه ارتباط مشتری با رستوران در منطقه ورود شکل می گیردو ورودی باید با موضوع مناسب و جذب احساس، مشتریان  رستوران را به خود جذب کند و یک جریان طبیعی جهت جذب مخاطب به خدمات رستوران در نواحی دیگر ایجاد کند. در مورد نقطه ورود تاثیر فضای باز رستوران را هم فراموش نکنید! نشانه های مناسب رستوران در فضای باز به توجه بیشتر و افزایش تعداد مشتریان کمک می کند. هنگام راه اندازی رستوران و راه اندازی فست فود این نکته را در نظر داشته باشید.

منطقه انتظار:

انتظار بیش از حد مشتریان در بسیاری مواقع بازخورد منفی از خدمات رستوران ایجاد می کند. به منظور کاهش اثرات مخرب آن ، مناطق انتظار مناسبی باید طراحی شوند و در زمان انتظار نیار به صندلی هایی برای استقرار مشتری دارید. صندلی ها و نیمکت ها می توانند به استقرار راحت تر مشتریان کمک کنند همچنین باید مکان هایی را برای نشستن مشتری در نظر بگیرید  و همچنین در این منطقه باید منوهای اضافی در  نزدیکی افراد قرار گیرند تا مشتریان در هنگام انتظار کاری برای انجام دادن داشته باشند. همچنین با نشان دادن تابلوها یا آگهی ها در منطقه انتظار می توان برای تبلیغات ویژه یا ایجاد ساعت های شادو منحصر به فرد برای مشتری استفاده کرد.

استراحتگاه :

اکثر مهمانانی که از یک رستوران بازدید می کنند، در طول اقامت خود از سرویس های بهداشتی استفاده می کنند، مخصوصا اگر آنها بچه داشته باشند، به همین دلیل نباید این منطقه کوچک را نادیده بگیریم. خدمات رستوران شامل تمیز بودن همیشگی این منطقه هم خواهد بوداین امر باید مهمترین اولویت در این ناحیه باشد، همچنین وسایل مدرن و کاشی های زیبا می تواند به طور چشمگیری این فضاهای کوچک را با هزینه بسیار اندک تاثیر گذار تر کند.

اتاق ناهارخوری :

بخش اصلی رستوران که در آن مشتری بیشتر وقت خود را صرف می کند، اتاق غذاخوری است و همچنین جایی است که بسیاری از کارکنان جلو خانه در طول ساعات فعالیت در آن کار می کنند. اتاق های ناهار خوری را باید برپا و سازماندهی کرد، اتاق ناهارخودری و خدمات رستوران شما باید با مفهوم و تم رستوران شما مطابقت داشته باشد، همچنین باید یک جریان طبیعی از اتاق ناهار خوری با سایر بخش های  رستوران برقرار باشد. سرورها( مسئولین سرو غذا)  باید بتوانند آزادانه مانور دهند و مشتریان باید بتوانند صندلی ها و میز خود را با فضای کافی جابه جا کنند و از این تغییرات احساس راحتی و امنیت کنند.

نتیجه گیری:

اصطلاح جلو خانه شامل کلیه خدماتی است که مشتری از لحظه ورود تا خروج خود در رستوران از آن استفاده می کند و به وسیله آن با خدمات رستوران ارتباط برقرار می کند. هنگام راه اندازی رستوران یا راه اندازی فست فود لازم است بهترین خدمات جلو خانه را برای مشتریان خود فراهم آورید.

اطلاعات تماس
  • همراه: ۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷
  • تلفن: ۰۲۱۲۲۳۲۹۴۲۷
  • ایمیل: info@restaurantsetup.ir
  • آدرس: تهران خیابان شریعتی خیابان خواجه عبدالله انصاری تقاطع ابوذر غفاری پلاک ۵۰.
آموزش راه اندازی رستوران فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی فست فود کافی شاپ رستوران اعطای نمایندگی فست فودهای زنجیره ای رونفیله