راه اندازی رستوران تجهیزات رستوران

آشنایی با انواع رستوران های تازه تاسیس

آشنایی با انواع رستوران های تازه تاسیس

آشنایی با انواع رستوران های تازه تاسیس

امروزه انواع ستوران های مختلفی در سراسر جهان تاسیس و راه اندازی می شوند که هرکدام برای خود طرفداران خاص خودشان را دارند در این گزارش شما را با چند مفهوم تقریبا جدید در صنعت رستوران که جهت راه اندازی فست فود و راه اندازی رستوران باید با آنها آشنایی داشته باشید آشنا می کنیم.

راه اندازی فست فود

فست فود از آن انواع رستوران هایی است که بیش از هرنوع دیگری از غذاخوری برای مردم شناخته شده است.

از رستوران های زنجره ای بزرگ مثل مک دونالد و KFC گرفته تا رستوران های داخلی کشور خودمان.

فست فود در ۱۹۵۰ با غذاهای سریع کار خود را آغاز کرد و به سرعت توانست در سراسر جهان به محبوبیت بی سابقه ای دست یابد.

هنوز هم راه اندازی فست فود در بسیاری از نقاط جهان یک سرمایه گذاری سود آور خواهد بود، چراکه همواره طرفداران خاص خودش را خواهد داشت.

راه اندازی فست فود معمولا به صورت رستوران های زنجیره ای انجام می شود، اگر در فکر راه اندازی فست فود هستید باید این نکته را در نظر بگیرید که خرید امتیاز یک شعبه فست فود کمی گران ترا از راه اندازی فست فود مستقل تمام می شود.

غذاهای سریع (Fast Casual Dining)

غذاهای سریع و سبک یکی از صنایع غذایی پرطرفدار است که در سراسر جهان در حال گسترش است. یکی دیگر از انواع رستوران هایی که امروزه راه اندازی می شود رستوران غذاهای سریع التبخ می باشد.

غذاهای سریع معمولا به صورت سرپایی و در ظروف یکبار مصرف سرو می شود. راه اندازی  چنین رستوران هایی معمولا  با منوی غذاهای سالم و نوشیدنی های خوش طعم با استقبال خوبی مواجه می شود.

فروشگاه های بزرگ ، بازارهای بزرگ و مکان های عمومی معمولا از غذاهای سریع بسیار استقبال می کنند مردم هنگام خرید و در حین رفت و آمد دوست دارند غذاهای سریع بخرند.

معروف ترین انواع رستوران های پرطرفدار که پیش از راه اندازی رستوران بد نیست با آن ها آشنا شوید عبارت اند از:

• کافه

کافه های کوچک به مردم خدمات میز و صندلی ارائه نمی کنند مشتریان در ظروف در دار قهوه و سایر نوشیدنی های خود را دریافت می کنند و عموما در محل کار و منزل آن ها را میل می کنند.

درمنوی این کافه ها معمولا غذاهایی مانند قهوه، اسپرسو، شیرینی و ساندویچ ارائه می شود.

کافه های این چنینی از فرانسه آغاز شدند و امروزه در سراسر آمریکا، اروپا و سایر نقاط جهان طرفداران خاص خودشان را دارند.

• غذاهای سبک

غذاهای سبک یکی از محبوب ترین انواع رستوران ها برای خانواده های آمریکایی به شمار می آیند. راه اندازی رستوران با این ویژگی ها می تواند سود زیادی برای سرمایه گذاران آن به همراه بیاورد.

بازار غذاهای سبک در آمریکا بسیار بزرگ است و از غذاهای ایتالیای گرفته تا غذاهای دریای و مکزیکی را در بر می گیرد.

دراین رستوران های کوچک با غذاهای سریع غذاهای متنوعی سرو می شوند که از قیمت مناسبی هم برخوردار هستند، دقیقا به همین دلیل طرفداران خاص خودشان را هم دارند.

این رستوران ها گاها به صورت محدود میزو صندلی به مشتریانشان ارائه می دهند اما همواره در تلاش اند قیمت ها را در سطح متوسط نگه دارند.

• ناهار خوری

همانطور که از اسمش مشخص است ناهار خوری معمولا برای رستوران هایی بکار می رود که بسیار پرطرفدار هستند.

فضاهای چنین رستوران های بسیار زیبا و دل پذیر است، این رستوران های کوچک که اغلب از کادر متخصص و آموزش دیده بهره می برند. معمولا هزینه بیشتری نسبت به سایر غذاهای سریع دریافت می کنند که البته به کیفیت و طعم آن ها می ارزد.

کامیون های غذا (Food Trucks)

کامیون های غذایا همان Food Trucks با استقبال خوب مشتریان مواجه شده و نیاز به سرمایه گذاری بسیار زیادی هم ندارد.

برای راه اندازی رستوران جدید بد نیست به فود تراک هم فکر کنید البته برای این کار نیاز به یک طرح کسب و کار خوب، منوی غذایی متناسب و تجهیزات ویژه فود تراک دارید.

شبکه های اجتماعی در این رستوران ها حرف اول را می زنند شما از طریق صفحات خود در شبکه های اجتماعی هر روز اعلام می کنید که کجا هستید و این امر در جذب مشتری مهم است.

رستوران Pop Up

یک رستوران با تعهد کوتاه مدت است که با استقبال سرآشپزهای بزرگ مواجه می شود.آزادی و خلاقیت در این رستوران ها زیاد است.غذاهای لذید با قیمت پایین از ملزومات رستوران Pop Up است. گاهی ازاین رستوران ها برای جمع آوری کمک های مالی برای کارهای خیرخواهانه هم استفاده می شود.

اطلاعات تماس
  • همراه: ۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷
  • تلفن: ۰۲۱۲۲۳۲۹۴۲۷
  • ایمیل: info@restaurantsetup.ir
  • آدرس: تهران خیابان شریعتی خیابان خواجه عبدالله انصاری تقاطع ابوذر غفاری پلاک ۵۰.
آموزش راه اندازی رستوران فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی فست فود کافی شاپ رستوران اعطای نمایندگی فست فودهای زنجیره ای رونفیله