راه اندازی رستوران تجهیزات رستوران

آنچه پیش از تاسیس رستوران باید بدانید

آنچه پیش از تاسیس رستوران باید بدانید

آنچه پیش از تاسیس رستوران باید بدانید

بسیاری از مردم به فکر راه اندازی کسب و کار اختصاصی خود هستند، شاید راه اندازی یک کسب و کار از بیرون کار هیجان انگیزو جذابی باشد اما راه اندازی هر کسب و کاری به ویژه تاسیس رستوران بسیار دشوار بوده و نیازمند تحقیق و بررسی های اولیه است.

تاسیس رستوران به این معناست که کاری که شروع می کنید باید دوست داشته باشید و برای ساعات طولانی کار روزانه آمادگی لازم را داشته باشید.

شرایط راه اندازی یک کسب و کار کوچک بسیار سخت است و شما به جز سرمایه و دانش خودتان هیچ تکیه گاه دیگری نخواهید داشت.

حقیقت این است که راه اندازی رستوران یا راه اندازی فست فود یک کار بسیار سخت است و همین طوری نمی توان به این دریای پر تلاطم شیرجه بزنید.

برای تاسیس رستوران در کنار جذب و تامین سرمایه واجب است مهارت های شخصی خود را در زمینه های مختلف افزایش دهید.

سوالات کلیدی

پیش از تاسیس رستوران یک سری سوالات کلیدی وجود دارد که باید از خودتان بپرسید:

آیا شما ایده تاسیس رستوران را در طول زمان به شکل کامل بررسی کرده اید؟

آیا شما دارای ارتباطات قوی هستیدو قادرید با انواع مختلفی از مردم کار کنید؟

آیا شما به فکر فروش کسب و کارتان در آینده هستید؟

چه میزان سرمایه برای راه اندازی رستوران دارید و آیا قادر به جذب سرمایه های تازه هستید؟

آیا شما حاضرید برای موفقیت تاسیس رستوران همه کار بکنید؟

برنامه تجاری و مالی

اگر پس از پاسخ دادن به سوال های بالا هنوز تمایل به تاسیس رستوران دارید مشخص است که عزم خود را برای راه اندازی رستوران یا راه اندازی فست فود جزم کرده اید.

اکنون وقت آن رسیده که یک برنامه ریزی مالی دقیق برای تاسیس رستوران تنظیم کنید. در کنار این اقدام مهم لازم است نام کسب و کار خودتان را مشخص کنید، تیم خود را انتخاب کنید، مکان مناسب رلله اندازی رستوران را پیدا کنید و برنامه دقیق راه اندازی کسب و کار تان را تنظیم کنید.

یک خبر خوب

خبر خوب این است که تمامی مراحل بالا نباید یک مرتبه اجرایی شود و برای تاسیس رستوران لازم است اولویت های خود را مشخص کنید. اما باید برای اجرای کامل برنامه حداکثر استفاده را از زمان های موجود ببرید.

اما برنامه ریزی مالی و نوشتن یک طرح کسب و کار عالی پیش از تاسیس رستوران یک امر ضروری است.

ساماندهی امور مالی تاسیس رستوران

هنگامی که بحث ساماندهی امور مالی مطرح می شود،مطالعه و امکان سنجی از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. شماباید بتوانید سرمایه مورد نیاز تاسیس رستوران را تخمین بزنید.

اعداد تخمینی را باید روی کاغذ ثبت کنید، سپس راه های مختلف راه اندازی کسب و کار کوچک خود را به صورت کاملا دقیق و علمی بررسی کنید.

اگر لازم است برای تاسیس رستوران وام بگیرید باید یک طرح کسب و کار کاملا قانع کننده بنویسید که کارشناسان بانک را برای تایید درخواست وام شما مجاب کند. همچنین باید دقیق محاسبه کنید که آیا قادرید در موعد های مقرر اقساط وام خود را پرداخت کنید؟

طرح کسب و کار شما باید اهدافتان از راه اندازی رستوران رستوران را به درستی تشریح کند، چگونگی برنامه ریزی جهت رسیدن به اهداف را نشان بدهد و در نهایت میزان سودی که می توان از این سرمایه گذاری انتظار داشت را تعیین کند.

طرح کسب و کار شما قوی ترین سند در حوزه تاسیس رستوران خواهد بود.

نگارش طرح کسب و کار یکی از اصول اساسی هنگام راه اندازی رستوران یا راه اندازی فست فود است. برای موفقیت در تاسیس رستوران باید برای نگارش طرح کسب و کار خود وقت مناسبی اختصاص دهید.

اطلاعات تماس
  • همراه: ۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷
  • تلفن: ۰۲۱۲۲۳۲۹۴۲۷
  • ایمیل: info@restaurantsetup.ir
  • آدرس: تهران خیابان شریعتی خیابان خواجه عبدالله انصاری تقاطع ابوذر غفاری پلاک ۵۰.
آموزش راه اندازی رستوران فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی فست فود کافی شاپ رستوران اعطای نمایندگی فست فودهای زنجیره ای رونفیله