راه اندازی رستوران تجهیزات رستوران

تافی شکلات گردویی

تافی شکلات گردویی

تافی شکلات گردویی

مواد لازم برای تافی شکلاتی

۲۰۰گرم شکلات تخته‌ای
۴ /۳ پیمانه شکر
۲ /۱ پیمانه شکر قهوه‌ای
۲ /۱ پیمانه کره
نوک ق‌چ وانیل
۱ پیمانه گردو
۸/۱ ق‌چ بیکینگ‌پودر
۸ /۱ ق‌چ نمک

طرز تهیه:

۱٫ سینی فر یا یک سینی فلزی را با کاغذ روغنی بپوشانید. کره را به تکه‌های کوچک برش بزنید. گردوها را هم به تکه‌های کوچک تقسیم کنید.

۲٫ شکرها، کره، وانیل و مقدار خیلی کمی نمک را در یک تابه کوچک ریخته و تابه را روی حرارت ملایم بگذارید. مواد را دائم هم بزنید تا با یکدیگر مخلوط و ترکیب شوند.

۳٫ هم زدن را تا جایی ادامه دهید که مواد شروع به جوشیدن کنند. وقتی که حباب‌های ریزی در مواد دیده شد یا به اصطلاح جوش سوزنی زد، تابه را از روی حرارت بردارید.

۴٫ باز هم به هم زدن ادامه دهید و بیکینگ‌پودر را هم اضافه کنید تا با دیگر مواد ترکیب شود.

۵٫ مخلوط تافی گرم را روی کاغذ روغنی ریخته و پهن کنید. در اینجا باید سریع عمل کنید و مخلوط را به سرعت پهن کنید تا تکه تکه و سفت نشود. حالا صبر کنید تا لایه تافی سفت و سرد شود.

۶٫ شکلات را در این فاصله به روش بن‌ماری (حرارت غیرمستقیم) آب کنید و باز، هم بزنید تا همه جای شکلات یکنواخت گرم شود. بعد از برداشتن از روی حرارت شکلات را به صورت یکنواخت روی تافی سرد شده ریخته و با پشت قاشق یا کاردک مخصوص آشپزی صاف و پهن کنید.

۷٫ در اینجا زود دست به کار شوید. تا شکلات سفت و سرد نشود، حال تکه‌های گردوی خردشده را روی شکلات بریزید.

۸٫ قبل از سرو کردن تافی شکلاتی، بهتر است آن را به قسمت‌های کوچک‌تر تقسیم‌کنید.

نکته:

این شکلات برای پوست‌تان خوب است. امگا۳ گردو باعث تقویت غشای سلول‌های پوست می‌شود و با حفظ رطوبت و مواد مغذی باعث می شود پوست‌ها درخشان تر شود.

اطلاعات تماس
  • همراه: ۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷
  • تلفن: ۰۲۱۲۲۳۲۹۴۲۷
  • ایمیل: info@restaurantsetup.ir
  • آدرس: تهران خیابان شریعتی خیابان خواجه عبدالله انصاری تقاطع ابوذر غفاری پلاک ۵۰.
آموزش راه اندازی رستوران فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی فست فود کافی شاپ رستوران اعطای نمایندگی فست فودهای زنجیره ای رونفیله