راه اندازی رستوران تجهیزات رستوران

تفاوت بین پخت و پز در یک اجاق معمولی و در یک فر فست فود

تفاوت بین پخت و پز در یک اجاق معمولی و در یک فر فست فود

تفاوت بین پخت و پز در یک اجاق معمولی و در یک فر فست فود

اجاق های معمولی و فر فست فود از دو منبع حرارتی متفاوت برای طبخ غذا استفاده می کنند، کار کردن با فر فست فود بسیار تخصصی است و نیاز به مهارت های ویژه ای دارد.

شیوه آشپزی، تنوع آشپزی و انرژی مورد استفاده در فر فست فود و اجاق گاز آشپزخانه بسیار متفاوت است و این فرق ها باید در راه اندازی فست فود مورد توجه قرار گیرد، درغیر این صورت ممکن است به کیفیت غذا آسیب وارد کرده و یا خدای نکرده باعث آسیب دیدگی فست فود و کارکنان آن شود.

آشپزی

فرآیند آشپزی به صورت معمول بین ۱۵۰ تا ۵۰۰ درجه فارنهایت حرارت دارد درحالیکه در فر فست فود این حرارت بسته به نوع، ظرفیت و عملکرد تجهیزات فست فود متفاوت خواهد بود. هنگام راه اندازی فست فود باید دقت کنید فر فست فود متناسب با اندازه آشپزخانه و تعداد مشتریان خود تهیه کنید.

زمان طبخ غذا در فر آشپزخانه فست فود باید بسیار سریعتر از اجاق گاز آشپزخانه باشد بنابراین حرارت بالاتر و در عین حال انتشار حرارت منظم تری را می طلبد.

رطوبت

در اجاق گاز آشپزخانه و فرهای خانگی رطوبت چندان مهم نیست و در نهایت به واسطه کاسه آبی که در فرگذاشته می شود تامین می شود اما در فر فست فود رطوب بسیار مهم است و از این رو در راه اندازی فست فود باید به این موضوع و تکنولوژی بکار رفته در فر آشپزخانه فست فود دقت کنید.

حرارت و سرعت نباید باعث خشک شدن پیتزا و از بین رفتن کیفیت مواد اولیه شود.

فست فود باید طلایی شده و از سوختگی حفظ شود که در کنار مهارت سرآشپز به یک فر فست فود تخصصی نیاز دارد.

استفاده از انرژی

مصرف انرژی گازهای خانگی بسته به کیفیت و تکنولوژی متغییر است اما ساعات استفاده آن به حدی نیست که هزینه های سنگینی را به خانواده تحمیل کند.

مصرف انرژی در فر فست فود به دلیل حجم بالای استفاده و ساعات کاربری بسیار مهم است، نباید هنگام راه اندازی فست فود این نکته را از یاد ببرید چراکه در هزینه قبوض تاثیر مستقیم می گذارد.

حرارت اجاق گاز چندان زیاد نیست اما یک فر فست فود ممکن است حرارت زیادی را به محیط آشپزخانه فست فود منتقل کند باید به این موضوع توجه کنید و تکنولوژی فر فست فود خود را بررسی کنید، همچنین برای خنثی کردن اثر حرارت برای تهویه محیط آشپزخانه برنامه مناسبی داشته باشید درغیر این صورت کار کردن در آن محیط بسیار دشوار خواهد بود.

تطبیق پذیری

فرفست فود باید قابلیت تطبیق پذیری با دستور پخت فست فود های رایج ایران را داشته باشد و بتوان از آن برای هر منوی غذایی استفاده کرد. درحالیکه این امر در اجاق گاز آشپزخانه چندان حیاتی نیست و عملکرد تمام اجاق گاز ها در جهان بسیار مشابه یکدیگر خواهد بود. به این ترتیب انتخاب فر فست فود بسیار دشوار تر از اجاق گاز آشپزخانه خواهد بود.

انواع فر فست فود

فر فست فود با دو تکنولوژی فر حرارارتی برای فست فود  با قابلیت طبخ سریع غذا ارائه می شود.

فر با قابلیت پخت سریع ترکیب ماکروویو و فر معمولی است که به ترکیب حرارت این دو می پردازد.اندازه این فرها نسبت به سایر فرهاکوچکتر هستند.

فرهای حرارتی در کنار خود از یک فن تخصصی هم استفاده می کنند تا از حرارت محیط اطراف کم کنند. پخت غذا در فرهای حرارتی بسیار زیاد است و به این فرها فرهای پخت سریع هم گفته می شود.

هنگام راه اندازی فست فود باید با انواع فر فست فود آشناباشید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

 

مقاله مرتبط : هرآنچه در مورد آشپزخانه رستوران لازم است بدانید

اطلاعات تماس
  • همراه: ۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷
  • تلفن: ۰۲۱۲۲۳۲۹۴۲۷
  • ایمیل: info@restaurantsetup.ir
  • آدرس: تهران خیابان شریعتی خیابان خواجه عبدالله انصاری تقاطع ابوذر غفاری پلاک ۵۰.
آموزش راه اندازی رستوران فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی فست فود کافی شاپ رستوران اعطای نمایندگی فست فودهای زنجیره ای رونفیله