راه اندازی رستوران تجهیزات رستوران

خوردن پیتزای سالمتر

خوردن پیتزای سالمتر

خوردن پیتزای سالمتر

چگونه می‌توانم پیتزا بخورم و سلامت هم باشم؛ من عاشق پیتزا هستم و از طرفی هم می‌دانم که پیتزا دارای کالری و چربی زیادی است و سبب چاقی و اضافه وزن می‌گردد. لطفاً مرا راهنمایی کنید.

جواب : البته شما می توانید از خوردن یک پیتزای سالم لذت ببرید، اما نه در رستوران. معمولاً یک برش پیتزا دارای ۳۰۰ کیلوکالری انرژی می‌باشد، بنابراین با خوردن یک برش پیتزا و در عرض چند دقیقه، قسمت عمده‌ای از کالری مورد نیاز روزانه بدن خود را تأمین کرده‌اید و در واقع با خوردن چندین برش پیتزا، به سادگی سبب چاقی و اضافه وزن می‌شوید.

از آنجایی که پیتزا حاوی کالری بسیار بالا، سدیم و چربی‌های اشباع‌شده می‌باشد، اساساً به عنوان یک وعده غذایی سالم در نظر گرفته نمی‌شود! بنابراین به هنگام برنامه‌ریزی برای وعده‌های غذایی افراد خانواده، حتماً به این موضوع توجه داشته باشید، زیرا غذاهای حاوی چربی فراوان منجر به اضافه وزن و چاقی بیش از حد خواهند شد.
اگر به رستوران می‌روید و سفارش پیتزا می‌دهید، قبل از خوردن پیتزا حتماً یک سالاد بدون سُس میل کنید تا معده شما کمی پُر شده و احساس سیری داشته باشید، زیرا این امر سبب می‌شود که شما پیتزای کمتری بخورید، چرا که با این کار از پُرخوری جلوگیری می‌کنید.

شما به راحتی می‌توانید یک پیتزای سالم در منزل تهیه کنید. می‌توانید پیتزایی آماده نمایید که علاوه بر این که شما را سیر می‌کند، فاقد مواد غذایی ناسالم، چربی و کالری زیاد باشد. مواد غذایی حاوی فیبر زیاد و کم‌کالری را جایگزین مواد غذایی حاوی کالری و چربی زیاد نمایید.
تصور این که می‌توان یک پیتزای سالم آماده نمود، شاید برای اغلب افراد سخت باشد، زیرا اکثر مردم فکر می‌کنند که غذاهای سالم به خوشمزگی غذاهای ناسالم نیستند، در حالی که این تصور کاملاً غلط است! بنابراین می‌توانید پیتزایی سالم، و در عین حال خوشمزه داشته باشید، به شرطی که از تازه‌ترین و بهترین مواد آن را تهیه کنید. با توجه به داشتن این ۵ نکته میتوانید پیتزایی سالمتری داشته باشید.

۱٫ خمیر پیتزا

برای تهیه یک پیتزای سالم، خمیر پیتزا باید از آرد حاوی سبوس کامل تهیه شده باشد.

۲- سس پیتزا

اکثر سُس‌های آماده که هنگام سرو پیتزا استفاده می‌شوند، حاوی شکر فراوان و مواد افزودنی می‌باشند. با استفاده از کمی ریحان تازه، اورگانو، آویشن، دانه‌های درشت فلفل سیاه که آسیاب شده‌اند، سیر رنده یا کوبیده شده و همچنین کمی گوجه‌فرنگی تازه و رنده شده می‌توان سس سالم و خوشمزه‌ای را در منزل تهیه کرد.

۳- پنیر پیتزا

پنیری که برای تهیه پیتزا در نظر می‌گیرید، پنیر موزارلای کم‌چرب باشد، زیرا علاوه بر کالری کمتر دارای چربی کمتری نیز می‌باشد. پنیر سویا (توفو) و یا سایر پنیرهای کم‌چرب و یا حتی بدون چربی می‌توانند جایگزین‌های مناسب‌تری برای تهیه یک پیتزای سالم باشند. استفاده از پنیر رنده شده پارمیسان نیز گزینه مناسبی است. زیرا از چربی کمتری برخوردار است.

۴- مواد درون پیتزا

سبزیجات، سبزیجات، سبزیجات! تا جایی که امکان دارد مواد درون پیتزا را از سبزیجات به ویژه سبزیجات تازه انتخاب نمایید. سبزیجاتی مانند: کلم بروکلی، انواع فلفل، پیاز، زیتون و یا حتی میوه‌هایی مانند آناناس گزینه‌های خوبی برای پیتزای سالم می‌باشند. برای این که پیتزای شما حاوی مواد مغذی مانند پروتئین نیز باشد، می‌توانید از تکه‌های مرغ آغشته به پودر کاری، پنیر توفوی کبابی شده، گوشت ماهی، عدس و یا حتی لوبیا نیز استفاده کنید.
همچنین استفاده از گیاهان معطر مانند ریحان را به عنوان چاشنی فراموش نکنید.

۵- اندازه پیتزا

پیتزا را در سایز کوچک (مینی پیتزا) تهیه نمایید. به جای خمیر معمولی از نان لواش و یا نان عربی (پیتا) استفاده کنید که اندازه کوچک‌تری دارند. استفاده از نان فرانسوی سبوس‌دار نیز می‌تواند جایگزین دیگری برای خمیر معمولی پیتزا باشد. به هنگام سرو پیتزا از بشقاب‌های کوچک استفاده کنید تا با این حقه، کمتر پیتزا بخورید.

اطلاعات تماس
  • همراه: ۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷
  • تلفن: ۰۲۱۲۲۳۲۹۴۲۷
  • ایمیل: info@restaurantsetup.ir
  • آدرس: تهران خیابان شریعتی خیابان خواجه عبدالله انصاری تقاطع ابوذر غفاری پلاک ۵۰.
آموزش راه اندازی رستوران فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی فست فود کافی شاپ رستوران اعطای نمایندگی فست فودهای زنجیره ای رونفیله