راه اندازی رستوران تجهیزات رستوران

دسر استرالیائی باشیرینی مرینگ

دسر استرالیائی باشیرینی مرینگ

دسر استرالیائی باشیرینی مرینگ

• مواد لازم

۶ عدد سفیده تخم‌مرغ

نمک

پتاسیم بی تارترات

۱.۵ پیمانه شکر

۱.۵ قاشق چایخوری وانیل

یک قاشق چایخوری آب لیموترش

۲.۵ قاشق چایخوری نشاسته ذرت

۱.۵ پیمانه آب انار

¼ پیمانه عسل

یک قاشق غذاخوری آب لیموترش

۱.۵ پیمانه خامه فرم گرفته

یک قاشق غذاخوری شکر

یک پیمانه دانه انار

¼ پیمانه پسته خرد شده

• طرز تهیه

۱. سفیده های تخم‌مرغ را به مدت ۳۰ دقیقه در دمای اتاق قرار دهید. در این مرحله، کف سینی فر کاغذ روغنی یا فویل قرار دهید. روی آن یک دایره با قطر ۲۳ سانتی‌متر بکشید. سپس فویل را برگردانید تا دایره در زیر آن قرار گیرد.

۲. سینی فر را در طبقه وسط فر قرار دهید. فر را با دمای ۲۵۰ درجه فارنهایت گرم کنید. برای تهیه مرینگ، در یک کاسه بزرگ سفیده های تخم‌مرغ، نمک و پتاسیم بی تارترات را با هم‌زن برقی و سرعت متوسط با یکدیگر مخلوط کنید تا پف کنند. ۱.۵ پیمانه شکر – یک قاشق غذاخوری در هر بار – به سفیده های تخم‌مرغ اضافه کنید. نصف قاشق چایخوری وانیل و یک قاشق چایخوری آب لیموترش را با یکدیگر مخلوط کنید. نشاسته ذرت رابه مخلوط اضافه کنید و هم بزنید.

۳. مرینگ را روی دایره ترسیم شده روی فویل بریزید. لبه های فویل را بالا بیاورید تا شکل پوسته تو خالی به خود بگیرد. آن را یک ساعت در فر بپزید. فر را خاموش کنید و بگذارید مرینگ یک ساعت در فر بماند.

۴. برای تهیه شربت انار، در یک قابلمه کوچک آب انار، عسل و یک قاشق غذاخوری آب لیموترش را با یکدیگر مخلوط کنید. بدون در بگذارید ۳۰ تا ۴۰ دقیقه بجوشد و بخش زیادی از آن تبخیر شود. در انتها باید حدود نصف پیمانه از شربت انار باقی بماند. شربت را داخل کاسه بریزید و کنار بگذارید.

۵. در یک کاسه سرد و منجمد، خامه فرم گرفته را هم بزنید. به آن یک قاشق غذاخوری شکر و یک قاشق چایخوری وانیل اضافه کنید و با سرعت متوسط هم‌زن برقی تا اندازه ای هم بزنید که پف کند.

۶. مرینگ را از داخل فویل خارج کنید و داخل بشقاب بگذارید. داخل آن را با خامه فرم گرفته پر کنید. روی آن دانه های انار بریزید و روی آنها شربت انار بریزید.

۷. در انتها پسته های خرد شده را روی پاولووا بریزد و سرو کنید.

اطلاعات تماس
  • همراه: ۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷
  • تلفن: ۰۲۱۲۲۳۲۹۴۲۷
  • ایمیل: info@restaurantsetup.ir
  • آدرس: تهران خیابان شریعتی خیابان خواجه عبدالله انصاری تقاطع ابوذر غفاری پلاک ۵۰.
آموزش راه اندازی رستوران فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی فست فود کافی شاپ رستوران اعطای نمایندگی فست فودهای زنجیره ای رونفیله