راه اندازی رستوران تجهیزات رستوران

رسیدگی به شکایات مشتریان در رستوران

رسیدگی به شکایات مشتریان در رستوران

رسیدگی به شکایات مشتریان در رستوران

مکان یابی عالی و غذاهای عالی در کنار سرویس دهی مناسب به مشتریان برای موفقیت یک رستوران ضروری است. نحوه رسیدگی شما به شکایات مشتریان در حوزه خدمات سرویس دهی قرار می گیرد.

فرض کنید یک رستوران عالی با غذاهای بی نظیر داشته باشید اما اگر نتوانید در بخش خدمات مشتریان سرویس مناسبی ارائه کنید میزان شکایات مشتریان افزایش یافته و شکست کسب و کار شما قطعی است.

مدیر یک رستوران نباید به خرید تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی بسنده کند بلکه باید به بخش خدمات توجه ویژه ای داشته باشد.

طبیعی است که هر از چند گاهی یک غذا بسوزد، در بین سفارشان متعدد سفارش یک مشتری فراموش شود و … نحوه رسیدگی شما به شکایات مشتریان از اهمیت بالایی برخوردار است.

اینکه مشتری بداند شما مشکل را پذیرفته اید و شما مالک رستوران هستید بسیار مهم است.

در این گزارش شما را با چند روش علمی برای برخورد با شکایات مشتریان آشنا می کنیم.

۱- به مشتریان خود گوش دهید

نخستین گام در رسیدگی به  شکایات مشتریان این است که به سخنان آن ها در کمال آرامش و بی طرفی گوش دهید.

حتی اگر نمی توانید مشکل را برطرف کنید باز هم لازم است به مشتری خود گوش دهید.

حتی اگر انتظارات مشتری بیش از احد انتظار هم باشد روش صحیح رسیدگی به شکایات مشتریان این است که به آن ها گوش دهید.

۲- با زبان بدن آشنا باشید

هنگام رسیدگی به شکایات مشتریان باید با زبان بدن آشنایی داشته باشید و ضمن کنترل حرکات بدن خودتان از زبان بدن مشتری اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

بنابراین رستوران داری از خرید تجهیزات فست فود و خرید تجهیزات رستوران ایتالیایی بسیار فراتر است و نیازمند دانش و مهارت زیاد حتی در بخش دانش ارتباطات و روانشناسی است.

اگر درحالت تدافعی هستید حتما با مشتری تماس چشمی داشته باشید و تسلط خود برکارتان را با حرکات خود به او نشان دهید.

۳- در مقابل شکایات مشتریان همیشه عذرخواهی کنید

فراموش نکنید هنگامی که مشتری شکایت می کند از چیزی ناراحت و ناراضی است بنابراین مهمترین اصل در رسیدگی به شکایات مشتریان این است که همیشه غذر خواهی کنید.

به ویژه وقتی مدت طولانی برای دریافت سفارش خود انتظار کشیده هنگام رسیدگی به شکایات مشتریان لازم است بگویید غذرخواهی می کنم متوجه هستم که شما مدت طولانی منتظر مانده اید و از این بابت ناراحت هستید، ما تمام تلاش خود را بکار می بریم.

به این ترتیب حس سرخوردگی مشتری کاسته شده و متوجه تلاش شما خواهد شد.

۴- چند پیشنهاد جایگزین ارائه کنید

برای کاهش ناراحتی مشتری خوب است هنگام رسیدگی به شکایات مشتریان چند پیشنهاد جایگزین داشته باشید.

برخی از پذیرایی های رایگان که هزینه زیادی را به رستوران تحمیل نکند مثل دوغ رایگان، دسر رایگان، هدایای تبلیغاتی و مواردی مثل این می تواند بسیار مفید باشد.

گاهی پیش می آید که یک مشتری بسیار ناراضی و عصبانی است و به شمامی گوید که هرگز به رستوران شما سرنخواهد زد. در این زمان باز هم لازم است غذر خواهی کنید و به او نشان دهید که دوست دارید بار دیگر او را در رستوران خود ببینید. حتی اگر نظر مشتری تغییر نکند لازم است به او اطمینان بدهید که برای عقاید و نظرات او اهمیت قائل هستید و شکایات مشتریان را مورد توجه و بررسی قرار خواهید داد.

شکایات مشتریان مثل تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی معیوب همیشه ممکن است پیش بیاید گاهی برخورد صحیح شما یک تهدید را به یک فرصت تبدیل می کند به شرط آنکه آگاه و دانش آموخته باشید.

 

مقاله کاربردی: راه های پس انداز پول هنگام راه اندازی فست فود

اطلاعات تماس
  • همراه: ۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷
  • تلفن: ۰۲۱۲۲۳۲۹۴۲۷
  • ایمیل: info@restaurantsetup.ir
  • آدرس: تهران خیابان شریعتی خیابان خواجه عبدالله انصاری تقاطع ابوذر غفاری پلاک ۵۰.
آموزش راه اندازی رستوران فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی فست فود کافی شاپ رستوران اعطای نمایندگی فست فودهای زنجیره ای رونفیله