راه اندازی رستوران تجهیزات رستوران

روش تهیه ماهی کبابی

روش تهیه ماهی کبابی

روش تهیه ماهی کبابی

مواد لازم برای ( ۴ نفر)
ماهی درشت : ۱عدد

آب لیموی تازه : نیم پیمانه

روغن زیتون: نیم پیمانه

گشنیز: ۵۰گرم

جعفری: ۵۰ گرم

نعناع : ۵۰ گرم

زعفران : ۲/۱ قاشق مرباخوری

نمک و فلفل سیاه : به میزان لازم

گردو و زرشک : به میزان دلخواه

طرز تهیه
تخم داخل شکم ماهی را پس از خالی کردن و شستن جدا می‌کنیم و با دو تا سه قاشق سوپ خوری پیاز کمی سرخ می‌کنیم. بعد سبزی را به دقت تمیز و ریز خرد کرده و با تخم ماهی مخلوط می‌کنیم و باز هم کمی سرخ می‌کنیم و کمی فلفل و نمک به مایه می‌زنیم. آنگاه گردو و زرشک را داخل این مایه می‌ریزیم و ظرف را از روی آتش بر می‌داریم (سپس شکم ماهی را چاک کوچکی می‌دهیم و محتویات داخل آن را خارج کرده و تمیز می‌شوییم) و داخل شکم ماهی را با مایه فوق پر می‌کنیم بعد ته سینی را کمی چرب می‌کنیم و ماهی را به همان حالتی که در آب شنا می‌کند، در سینی قرار می‌دهیم و با حرارت ۴۰۰ درجه در فر قرار می‌دهیم. و پس از یک ربع بیرون می‌آوریم.

پوست‌آن را می‌کنیم و روغن زیتون و آب لیمو و نمک و فلفل را مخلوط می‌کنیم و به ماهی می‌زنیم و در حدود یک ساعت ماهی را طبخ می‌کنیم، و قتی پخته و آماده شد، ماهی را از فر خارج می‌کنیم و از سینی برمی داریم و دردیس قرار می‌دهیم و اطراف آن را با جعفری و حلقه های لیموترش تزیین می‌کنیم . مقداری از سس را روی ماهی می‌دهیم و بقیه را در سس خوری بر سر میز می‌بریم.

اطلاعات تماس
  • همراه: ۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷
  • تلفن: ۰۲۱۲۲۳۲۹۴۲۷
  • ایمیل: info@restaurantsetup.ir
  • آدرس: تهران خیابان شریعتی خیابان خواجه عبدالله انصاری تقاطع ابوذر غفاری پلاک ۵۰.
آموزش راه اندازی رستوران فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی فست فود کافی شاپ رستوران اعطای نمایندگی فست فودهای زنجیره ای رونفیله