راه اندازی رستوران تجهیزات رستوران

رژیم غذایی مدیترانه ای و خنثی نمودن بیماری آسم

رژیم غذایی مدیترانه ای و خنثی نمودن بیماری آسم

رژیم غذایی مدیترانه ای و خنثی نمودن بیماری آسم

زنانی که در دوران بارداری خود رژیم غذایی مدیترانه ای دارند احتمال ابتلای فرزندشان به بیماری آسم و بعضی از آلرژی ها بسیار کاهش می یابد .

کشورهایی که در کنار دریای مدیترانه قرار دارند ، مردم این کشورها دارای رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزیجات هستند بنابراین مصرف این نوع مواد غذایی که شامل میوه جات و سبزیجات، روغن زیتون، ماهی ، غلات سبوس دار ، حبوبات و مغزها از قبیل بادام و پسته و فندق می شود به رژیم غذایی مدیترانه ای معروف می باشد .

پزشکان ۵۰۷ زن باردار را مورد تحقیق قرار دادند و در مورد عادات غذایی آنها در طول دوران بارداری تحقیق نمودند ، سپس ۶ سال بعد کودکانی که از این زنان باردار بدنیا آمده بودند را از نظر وجود آسم و خس خس سینه و سرفه مورد تحقیق قرار دادند ، پس از بررسی نتایج تحقیقات ، آنان دریافتند که رژیم غذایی کودکان در طول مدت این ۶ سال تأثیر بسیار کمی بر روی میزان ابتلای آنان به آسم و سایر آلرژی ها دارد و آنچه که باعث تفاوت در ابتلای به این بیماری و یا مصون بودن از این بیماری می شد همان رژیم غذایی مادران آنها در طول دوران بارداری می باشد .

حدود یک سوم از این مادران باردار از نظر داشتن رژیم غذایی مدیترانه ای نمره پایین گرفتند و دو سوم بقیه نمره بالا دریافت کردند . فرزندان مادرانی که نمره آنها پایین بود احتمال ابتلای آنان به بیماری های آسم ۳ تا ۴ برابر بیشتر بود نسبت به فرزندانی که مادرانشان نمره بالایی گرفته بودند .

مصرف سبزیجات بیش از ۸ بار در هفته ، ماهی بیش از ۳ بار در هفته و مصرف حبوبات بیش از یک بار در هفته ، به نظر می رسد دارای نقش حفاظت کننده در مقابل بیماری های آسم و آلرژی می باشند ، اما مصرف گوشت قرمز به میزان ۳ تا ۴ بار در هفته می تواند خطر ابتلای به این بیماری ها را افزایش دهد .

مقاله منتشر شده از این تحقیق عنوان می نمود که رژیم غذایی مدیترانه ای به علت دارا بودن دو ترکیبات عمده و کلیدی : ۱- آنتی اکسیدانها و ویتامین ، سبب از بین رفتن رادیکال های آزاد می شوند و ۲- اسیدهای چرب غیر اشباع که در روغن ماهی و روغن زیتون وجود دارد همگی در پیشگیری از ابتلا به بیماری آسم و آلرژی مؤثرند .

اطلاعات تماس
  • همراه: ۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷
  • تلفن: ۰۲۱۲۲۳۲۹۴۲۷
  • ایمیل: info@restaurantsetup.ir
  • آدرس: تهران خیابان شریعتی خیابان خواجه عبدالله انصاری تقاطع ابوذر غفاری پلاک ۵۰.
آموزش راه اندازی رستوران فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی فست فود کافی شاپ رستوران اعطای نمایندگی فست فودهای زنجیره ای رونفیله