راه اندازی رستوران تجهیزات رستوران

سبزی های معطر

سبزی های معطر

سبزی های معطر

در این مقاله سعی بر آن داریم تا برخی از انواع گیاهان ادویه‌ای و معطر را که بیشتر در آشپزی مورد استفاده قرار می گیرند برحسب نوع بافت و طعم و عطر آنها به شما معرفی نمائیم. این گیاهان که در اینجا معرفی می شوند بسیار تُرد و دارای برگ‌های لطیف و نازکی هستند و معمولاً در اواخر طبخ به غذا افزوده می شوند تا طعم و عطر خود را حفظ نمایند و یا برای تزئین غذاها از برگ‌های این گیاهان استفاده می کنند.
ریحان- Basil

از این گیاه بسیار معطر و خوشبو در انواع غذاهای مدیترانه‌ای استفاده می شود و طعم آن کمی تند بوده و دارای رایحه شیرینی می باشد. ریحان از خانواده گیاهان نعنایی بوده و کشت و رشد و نمو آن آسان می باشد. برگهای تُرد و نازک ریحان به راحتی بوسیله دست کنده می شود و می توان آن را به‌صورت خام مصرف کرد و یا در اواخر طبخ به مواد غذایی در حال پخت اضافه نمود. برگ‌های ریحان باید تماماً سبز بوده و عاری از هرگونه لکه‌های سیاه و سفید باشد. ریشه آن باید نرم و نازک باشد و چوبی نشده باشد. برگ‌های گیاه ریحان به رنگ بنفش نیز می باشد (Opal Basil) استفاده از این نوع ریحان نیز طعم و رنگ متفاوتی به انواع سالادهای تابستانی می دهد. نوع دیگر ریحان (Thai basil) دارای برگ‌های نوک تیز بوده و طعم نعناء دارچین و شیرین بیان را دارد.
از این نوع ریحان بیشتر در غذاهای آسیایی استفاده می کنند و به آن ریحان مقدس نیز می گویند؛ ریحان Thai افزودنی مطلوبی برای انواع سالادها، ماهی وغذاهایی که با پودر کاری طبح می شوند، می باشد.
جعفری فرنگی- Chervil

این گیاه بیشتر شبیه جعفری Parsley بوده اما تُردتر و لطیف‌تر از آن می باشد و کمی شبیه گیاه رازیانه است. مصرف این نوع جعفری با ماهی و یا تخم‌مرغ بسیار خوشمزه می شود. استفاده از جعفری فرنگی همراه با ترخون، جعفری و پیاز کوهی یک چاشنی ترکیبی است که در غذاهای فرانسوی استفاده می شود.
پیاز کوهی- Chives

این گیاه که باریک و دراز می باشد کوچک ترین عضو (از نظر اندازه) خانواده پیازها (سیر- پیاز) می باشد که دارای طعم و عطر تندی است. طعم و عطر آن بسیار مطبوع بوده و می توان این گیاه را به‌صورت خرد شده برای تزئین مخصوصاً برای سوپ‌ها استفاده کرد؛ پیاز کوهی طعم و مزه مطبوعی به انواع سُس‌ها، سالادها و یا دلمه و کوفته‌های آسیایی می دهد. از پیاز کوهی که دارای برگ‌های سبز روشن می باشد استفاده کنید، تغییر رنگ برگ‌ها نشان از ماندگی گیاه می دهد.
گشنیز- Cilantro

گیاه گشنیز یکی از گیاهان معطر و پر استفاده در غذاهای آسیایی و آمریکای لاتین می‌باشد؛ این گیاه دارای طعم و عطر مشخص می باشد و برای غذاهای تند مناسب است. این گیاه معطر را می توان به‌صورت ریز خُرد کرده و به انواع سُس‌ها (سُس گوجه فرنگی)، سالادها و آب انواع گوشت‌ها اضافه نمود.

شوید- Dill

از این گیاه معطر به‌طور معمول در تهیه انواع خیارشور استفاده می شود. شوید دارای طعم و عطر خوبی بوده و مناسب برای انواع سالادها، سوپ‌ها، سُس‌ها و هم‌چنین برای خوشمزه و خوش عطر کردن انواع غذاهای کباب شده می باشد. این سبزی بسیار مناسب برای انواع غذاهای دریایی مانند ماهی ها به‌ویژه ماهی سالمون می باشد.

نعنا- Peppermint

گیاه نعنا دارای طعم مشخصی بوده و می توان آن را به انواع دسرها و حتی نوشیدنی های یخ و خنک اضافه کرد و طعم ویژه و مطبوعی را به آنها بخشید. این گیاه به‌علت داشتن رایحه ملایم و مفرح و انرژی بخش بسیار مناسب برای طعم‌دار نمودن انواع غذاهای گوشتی، سبزیحات، انواع چای و انواع کوکتل‌ها می باشد. به‌هنگام استفاده از این گیاه سعی کنید برگ‌های سبز روشن آن را انتخاب کنید که بدون هرگونه لکه سیاهی باشد.
جعفری- Parsley

این گیاه دارای عطر و طعم بسیار مطبوعی می باشد و می توان از آن در انواع سالادها و سُس‌ها استفاده نمود. این گیاه برای استفاده در آب گوشت‌ها و انواع سُس‌ها مناسب بوده و از دوام خوبی برخوردار است. این گیاه یکی از مواد تشکیل دهنده غذاهای مدیترانه‌ای به‌ویژه سالاد «تبوله» می باشد.
ترخون- Tarragon

این گیاه معطر از خانواده گل آفتابگردان می باشد و در غذاهای فرانسوی بسیار از این گیاه معطر استفاده می کنند. این سبزی طعم و عطر ملایمی دارد. طعم و مزه این گیاه در اثر حرارت بیشتر می شود. بنابراین به میزان کمتری از آن استفاده نمائید. از این سبزی می توان در انواع غذاهایی که با تخم‌مرغ، پنیر و یا گوجه‌فرنگی تهیه می شود استفاده نمود زیرا مزه خوبی به این نوع غذاها می دهد. این سبزی معطر بسیار مناسب برای استفاده در غذاهایی مانند مرغ، ماهی و سبزیجات به‌ویژه گوجه فرنگی و چغندر می باشد.

اطلاعات تماس
  • همراه: ۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷
  • تلفن: ۰۲۱۲۲۳۲۹۴۲۷
  • ایمیل: info@restaurantsetup.ir
  • آدرس: تهران خیابان شریعتی خیابان خواجه عبدالله انصاری تقاطع ابوذر غفاری پلاک ۵۰.
آموزش راه اندازی رستوران فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی فست فود کافی شاپ رستوران اعطای نمایندگی فست فودهای زنجیره ای رونفیله