راه اندازی رستوران تجهیزات رستوران

مراحل راه اندازی رستوران

مراحل راه اندازی رستوران

مراحل راه اندازی رستوران

اگر شما قصد راه اندازی رستوران را دارید و می خواهید در مورد مراحل راه اندازی رستوران اطلاعات کسب کنید بهتر از تا انتهای این مطلب با ما باشید.

ما در اینجا قصد داریم به صورت مختصر به بررسی مراحل راه اندازی رستوران بپردازیم.

iranhfc

iranhfc

مراحل راه اندازی رستوران

تصمیم قاطع: باید عنوان کنیم که شغل رستوران داری جزء مشاغل سخت می باشد، زیرا در این کسب و کار شما می بایست زمان زیادی را برای انجام امور در رستوران خود اختصاص دهید. لذا برای کسانی که معمولا نمی توانند صبح زود از خواب بیدار شوند و یا انرژی و انگیزه کافی را ندارند این کار به آنها پیشنهاد نمی گردد. البته عشق و علاقه برای انجام هر کاری یکی از شروط موفقیت است. ولی اگر شما می خواهید که یک رستوران راه اندازی کنید واقعا باید عاشق این شغل باشید.

مطالعات اولیه: یکی دیگر از شروط موفقیت در صنعت رستورانداری مطالعات قبل از راه اندازی رستوران می باشد. بهتر است قبل از راه اندازی رستوران اقدام به جمع آوری اطلاعات لازم نموده و با برنامه اقدام به راه اندازی رستوران خود بنمایید.

تعیین سبک رستوران: شما قبل از هر کاری باید مشخص کنید که مایلید رستوران شما چه منویی را سرو کند. شما می توانید از بین مدل های کترینگ، رستوران ایرانی، رستوران سنتی، رستوران ایتالیایی، رستوران شرقی و … یک سبک را انتخاب نموده و طبق برنامه حرکت نمایید.

انتخاب مغازه: بهتر است با توجه به مطالعات صورت گرفته در مرحله اول اقدام به انتخاب مغازه ای با توجه به چک لیست تهیه شده در مطالعات اولیه بنمایید. اگر بخواهیم این موضوع را بسط دهیم می توانیم اینگونه اشاره نماییم که شما باید الزامات مورد نیاز برای اجاره یا تهیه مغازه خود را داشته باشید به طور مثال شما به چند متر فضا نیاز دارید، بازار هدف شما کدام منطقه می باشد و …

طراحی و اجرای دکوراسیون: معمولا بعد از اجاره هر مغازه ای شما میبایست اقدام به بازسازی و متناسب نمودن دکور آن مجموعه با سبک رستورانی خود بنمایید. قطعا دکور یک رستوران عربی با دکور یک رستوران ایتالیایی متفاوت است. به همین دلیل شما باید دکوراسیونی متناسب با نیاز خود را طراحی و اجرا نمایید.

iranhfc

iranhfc

تهیه تجهیزات آشپزخانه رستوران: مرحله بعدی تهیه تجهیزات مورد نیاز برای آشپزخانه می باشد. این مرحله معمولا زمان بر است و بهتر است که شما قبل از اتمام دکوراسیون این مرحله را شروع نمایید. گاها تهیه و نصب تجهیزات به یک ماه هم می رسد.

استخدام پرسنل و آموزش: این مرحله باید در اواخر مراحل راه اندازی رستوران صورت پذیرد. زیرا پرسنل از روزی که سر کار می آیند چه کار باشد چه کار نباشد حقوق می خواهند. در این مرحله اگر زودتر از موعود پرسنل را استخدام نمایید هزینه سنگینی به شما تحمیل خواهد گردید.

خرید مواد اولیه: این مرحله جزء مراحل پایانی راه اندازی رستوران می باشد. زیرا شما بعد از خرید مواد اولیه اقدام به تست و سپس فروش می نمایید.

البته مراحل فوق به صورت کوتاه و مختصر برای شما بیان شد. کل مراحل راه اندازی رستوران از ابتدا به انتها شامل ۶۷ مورد می باشد که گروه iranhfc  این خدمات را برای مشتریان انجام می دهد.

تهیه شده توسط گروه iranhfc

اطلاعات تماس
  • همراه: ۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷
  • تلفن: ۰۲۱۲۲۳۲۹۴۲۷
  • ایمیل: info@restaurantsetup.ir
  • آدرس: تهران خیابان شریعتی خیابان خواجه عبدالله انصاری تقاطع ابوذر غفاری پلاک ۵۰.
آموزش راه اندازی رستوران فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی فست فود کافی شاپ رستوران اعطای نمایندگی فست فودهای زنجیره ای رونفیله