راه اندازی رستوران تجهیزات رستوران

نکات آشپزخانه – سبزیجات

نکات آشپزخانه – سبزیجات

نکات آشپزخانه – سبزیجات

سیب زمینی :

– اگر قبل از پختن سیب زمینی ها آنها را مدتی داخل اب نمک قرار دهید سریع تر پخته میشوند .
– می توانید سیب زمینی را یک روز قبل از پختن و یا سرخ کردن ، پوست کنده و آماده کنید و آنها را داخل یخچال قرار دهید ، اما برای تازه ماندن و تغییر رنگ ندادن سیب زمینی آنها را داخل ظرف آب سرد قرار داده و چند قطره سرکه به آن اضافه کنید و سپس در یخچال بگذارید ؛ (سیب زمینی ها کاملاً داخل اب قرار بگیرند ) .
– اگر می خواهید سیب زمینی را پخته و در تهیه سالاد از ان استفاده کنید بهتر است در آبی که سیب زمینی در حال پختن است چندین قطره سرکه اضافه کنید ، سرکه باعث می شود که سیب زمینی بافت و شکل خود را هنگام خرد کردن حفظ نماید .
– اگر می خواهید سیب زمینی را در سالاد استفاده کنید هرگز آنرا بیش از اندازه نپزید زیرا سیب زمینی در داخل سالاد خرد شده و تبدیل به پوره می شود .

پیاز :

– اگر پیاز را به شکل خام می خواهید مصرف کنید برای داشتن طعم و عطر بهتر و ترد شدن آن ، پیاز را خرد کرده و یا ورقه ورقه کنید و داخل ظرف اب بریزید و کمی یخ به اب اضافه کنید و بگذارید به مدت ۱۵ دقیقه الی ۱ ساعت در آب یخ بماند سپس قبل از سرو کردن پیاز را از اب درآورده وداخل سبدی بریزید تا اب آن کشیده شود و سپس مصرف کنید .
– اگر می خواهید پیازهای سرخ کرده شما ترد تر شوند قبل از سرخ کردن انها را برای مدتی در شیر غوطه ور کنید و سپس بیرون آورده و سرخ کنید .

گوجه فرنگی :

– اگر می خواهید گوجه فرنگی را پوست گرفته و سپس انرا بپزید ، می توانید گوجه را از طول به دو نیم کرده و آنرا داخل مایکروویو قرار دهید (قسمت تخم دار گوجه کف سینی مایکروویو قرار گیرد ) و به مدت ۳ تا ۵ دقیقه مایکروویو را روشن کرده و سپس گوجه را بیرون آورده و به راحتی پوست بگیرید .
– اگر گوجه فرنگی ها بیش از اندازه رسیده و له شده هستند و نمی توانید از انها در تهیه سالاد و یا ساندویچ ها استفاده کنید می توانید آنها را خرد کرده و با کمی سیر به مدت ۳ دقیقه در داخل مایکروویو بپزید و سپس بیرون آورده و آنها را داخل ظرفی ریخته و داخل فریزر نگهداری کنید و بعداً در مصارفی مانند تهیه سوپ ، سس ، آبگوشت از ان استفاده کنید .

فلفل :

– اگر مقدار زیادی فلفل سبز در یخچال دارید و می خواهید که تازه بمانند بهتر است آنها را خرد کرده و داخل ظروف پلاستیکی دردار چیده و داخل فریزر نگهداری کنید و هر زمان که نیاز داشتید از فریزر خارج کنید .

سایر نکات :

– اگر سبزیجات را قبل از اضافه کردن به سوپ ، با کمی کره و یا روغن تفت داده و سپس به سوپ اضافه کنید سبب می شود که عطر و طعم سبزیجات بهتر حفظ شود و شکل خود را نیز بهتر حفظ نماید .
– اگر می خواهید گوشت خام و تازه را برش های نازک بزنید و یا خرد کنید ، برای آسان تر شدن این کار می توانید گوشت را به مدت ۳۰ دقیقه الی ۱ ساعت در فریزر نگه دارید و بعد آن را بیرون اورده و برش بزنید ؛ و اگر گوشت فریزری می باشد قبل از انکه یخ ان کاملاً باز شود ، گوشت را برش زده و خرد کنید .
– اگر ماهی فریزری دارید بهتر است قبل از پختن ، آنرا داخل شیر قرار دهید تا یخ زدایی شود و سپس استفاده کنید شیر بوی فریزر را از ماهی گرفته و آنرا تازه و خوش طعم می کند .
– برای برش زدن تخم مرغ های پخته شده بهتر است انرا با چاقویی که داخل یک لیوان آب سرد فرو کرده اید برش بزنید و یا قبل از برش زدن چاقو را چند ثانیه زیر شیر آب سرد بگیرید .
– بهتر است کمی نمک به سیری که می خواهید خرد کنید بزنید این کار از چسبیدن سیرهای خرد شده به چاقو جلوگیری می کند .
– برای اینکه جعفری عطر و بوی خود را حفظ کند بهتر است ساقه های انرا کاملاً گرفته و فقط از برگهای ان استفاده کنید ؛ برای خرد کردن برگ های جعفری بهتر است از قیچی به جای چاقو استفاده شود .

اطلاعات تماس
  • همراه: ۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷
  • تلفن: ۰۲۱۲۲۳۲۹۴۲۷
  • ایمیل: info@restaurantsetup.ir
  • آدرس: تهران خیابان شریعتی خیابان خواجه عبدالله انصاری تقاطع ابوذر غفاری پلاک ۵۰.
آموزش راه اندازی رستوران فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی فست فود کافی شاپ رستوران اعطای نمایندگی فست فودهای زنجیره ای رونفیله