راه اندازی رستوران تجهیزات رستوران

پاناکوتا باسس تمشک آبی

پاناکوتا باسس تمشک آبی

پاناکوتا باسس تمشک آبی

مواد اولیه:
آب ۱/۴ پیمانه

پودر ژلاتین ۱/۲ قاشق غذا خوری

خامه ۲ پیمانه

عسل ۱/۴ پیمانه

لوبیای وانیل ۱ عدد

شیر کره ۱ پیمانه

سس تمشک آبی:

تمشک آبی ۳ پیمانه

آب ۱ پیمانه

شکر ۳/۴ پیمانه

آبلیمو ۱ قاشق غذا خوری

 

طرز تهیه ی سس تمشک آبی :
آب، شکر و تمشک های آبی را در قابلمه بریزید و اجازه دهید تا آب به جوش بیاید، بعد از به جوش آمدن آب، آب لیمو را اضافه کنید، حرارت اجاق را کمی کم کنید و اجازه دهید مواد کاملا پخته شوند تا غلیظ شوند، در حین پخت سس آنرا هم بزنید تا مواد نچسبند و تمشک ها خوب له شوند. بعد از غلیظ شدن مواد آنرا از روی حرارت بردارید و اجازه دهید که سرد شود.

 

طرز تهیه ی پانا کُتا :

خامه ، عسل و دانه های وانیل را روی حرارت ملایم قرار میدهیم تا مواد به جوش بیایند، بعد از به جوش آمدن مواد، حرارت را خاموش میکنیم و ۳۰ دقیقه صبر میکنیم تا مواد خنک شوند.

ژلاتین را با مقداری آب مخلوط کرده و به روش بن ماری آب میکنیم.

بعد از آب شدن ژلاتین، مواد کرم را دوباره روی حرارت قرار میدهیم و دانه های وانیل را از کرم جدا کرده و ژلاتین و شیر کره را به آن اضافه میکنیم و هم میزنیم تا زمانی که مواد خوب باهم مخلوط شوند. بعد از روی حرارت بر میداریم و اجازه میدهیم مقداری خنک شوند.

سپس درون ظرف های مورد نظر سس تمشک را ریخته و با احتیاط دسر را روی سس میریزیم، ۲۰ دقیقه صبر میکنیم و بعد از ۲۰ دقیقه دسر هارا به مدت ۳ الی ۴ ساعت در یخچال میگذاریم تا خوب خود را بگیرند.

این میزان دسر برای ۶ نفر در ظرف های کوچک در نظر گرفته شده است .

اطلاعات تماس
  • همراه: ۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷
  • تلفن: ۰۲۱۲۲۳۲۹۴۲۷
  • ایمیل: info@restaurantsetup.ir
  • آدرس: تهران خیابان شریعتی خیابان خواجه عبدالله انصاری تقاطع ابوذر غفاری پلاک ۵۰.
آموزش راه اندازی رستوران فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی فست فود کافی شاپ رستوران اعطای نمایندگی فست فودهای زنجیره ای رونفیله