راه اندازی رستوران تجهیزات رستوران

چیزکیک خرما و گردو

چیزکیک خرما و گردو

چیزکیک خرما و گردو

مواد لازم:
بیسکویت شکلاتی: ۳۰۰ گرم
کره: ۱۵۰ گرم
پودر دارچین: یک و یک‌دوم قاشق سوپ‌خوری
پنیرخامه‌ای: ۳۵۰ گرم
شکر: یک‌سوم پیمانه
وانیل: یک‌چهارم قاشق چای‌خوری
خامه فرم‌گرفته: ۳۵۰ گرم
پودر ژلاتین: یک و یک‌دوم قاشق سوپ‌خوری
آب: یک‌دوم پیمانه
خرما: ۲۰۰ گرم
گردو: ۱۲۰ گرم

مواد لازم رویه:
شیره خرما: یک پیمانه
آرد ذرت: ۴ قاشق چای‌خوری
ژلاتین: یک قاشق سوپ‌خوری
آب: یک‌چهارم پیمانه

روش تهیه:

ابتدا قالب کمربندی به قطر ۲۳ سانتی‌متر را با کاغذ روغنی بپوشانید. کره را ذوب کرده و با بیسکویت و پودر دارچین مخلوط کرده و کف قالب برس کنید. قالب را ۳۰ دقیقه در یخچال قرار داده تا بیسکویت خودش را بگیرد. پودر ژلاتین را روی آب بپاشید تا به حالت اسفنجی درآید، سپس آن را به روش بن‌ماری (روش حل غیرمستقیم ژلاتین روی حرارت آب‌جوش) حل کرده، سپس پنیر خامه‌ای، شکر و وانیل را در کاسه‌ای با همزن برقی بزنید تا مواد یکدست شوند. سپس خامه فرم‌گرفته و ژلاتین حل و خنک شده را به آن اضافه کرده، در پایان گردو و خرمای خرد شده را به مایه پنیری اضافه کنید و کمی هم زده تا یکدست شود. مایه را درون قالب، روی بیسکویت‌ها قرار دهید و دوباره قالب را ۴ تا ۵ ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. سپس مواد رویه را آماده کنید و روی مواد پنیری بریزید و با تکه‌های گردو روی آن را تزیین کنید و ۸ ساعت دیگر درون یخچال قرار دهید.

روش تهیه رویه:

ابتدا ژلاتین را به روش بن‌ماری حل کنید. شیره خرما و آرد ذرت را در ظرفی بریزید، روی حرارت قرار داده و مرتب هم زده تا با هم مخلوط و کمی غلیظ شود. سپس ژلاتین را به مواد اضافه کنید، پس از اینکه کمی خنک شد، مواد را روی لایه قبل بریزید.

اطلاعات تماس
  • همراه: ۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷
  • تلفن: ۰۲۱۲۲۳۲۹۴۲۷
  • ایمیل: info@restaurantsetup.ir
  • آدرس: تهران خیابان شریعتی خیابان خواجه عبدالله انصاری تقاطع ابوذر غفاری پلاک ۵۰.
آموزش راه اندازی رستوران فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی فست فود کافی شاپ رستوران اعطای نمایندگی فست فودهای زنجیره ای رونفیله