راه اندازی رستوران تجهیزات رستوران

چیز کیک سمنو

چیز کیک سمنو

چیز کیک سمنو

مواد لازم برای تهیه خمیر:

پودر بیسکویت کرم‌دار وانیلی: ۴۰۰ گرم
کره: ۱۵۰ گرم
شیرعسلی: یک قاشق غذاخوری
شکلات سفید ذوب‌شده: ۵۰ گرم
مواد لازم برای لایه پنیری چیزکیک:
کرم پاتیسیر: ۴۰۰ گرم
پنیر لبنه یا خامه‌ای: ۴۰۰ گرم
سمنو: ۲۰۰ گرم
پودر ژلاتین: یک قاشق غذاخوری سرصاف
آب سرد: یک‌سوم لیوان معادل ۸۰ میلی لیتر

مواد لازم برای تهیه لایه رویی:

سمنو: ۲۰۰ گرم
پودر ژلاتین: یک قاشق غذاخوری
آب: یک‌سوم لیوان معادل ۸۰ میلی‌لیتر

روش تهیه:

۱٫ ابتدا بیسکویت خرد شده، شکلات سفید و شیرعسلی را داخل کاسه‌ای گود می‌ریزیم. کره را در دو مرحله به آن اضافه کرده و آنقدر چنگ می‌زنیم تا خمیر یکدستی حاصل شود. اگر خمیر سفت شد و حالت خشک داشت به آن کمی کره اضافه می‌کنیم و اگر نرم و شل شد به آن مقداری پودر بیسکویت اضافه می‌کنیم تا خمیر نرم و یکدستی حاصل شود.

۲٫ کف قالب ،کمربندی به قطر ۲۶ سانتی‌متر را سلفون یا کیسه نایلونی پهن می‌کنیم سپس خمیر را روی سلفون پهن کرده و ۱۵ دقیقه داخل یخچال می‌گذاریم.

۳٫ برای تهیه لایه خمیری تمام مواد ازجمله کرم پاتیسیر، پنیر و سمنو را با لیسک خیلی آرام هم می‌زنیم تا یکنواخت شوند سپس ژلاتین را روی آب سرد پاشیده و روی بخار آب جوش قرار می‌دهیم تا ذوب شود. ژلاتین ذوب شده را به مواد اضافه می‌کنیم و با لیسک هم می‌زنیم سپس مواد را روی خمیر منتقل کرده و به مدت ۶ ساعت داخل یخچال می‌گذاریم.

۴٫ درصورت تمایل می‌توانیم پس از یک ساعت چیزکیک را از یخچال خارج کرده و سمنو و ژلاتین اضافی را که در دستور داشتیم با هم مخلوط کنیم و یک لایه نازک داخل چیزکیک ریخته و داخل یخچال ‌بگذاریم.

اطلاعات تماس
  • همراه: ۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷
  • تلفن: ۰۲۱۲۲۳۲۹۴۲۷
  • ایمیل: info@restaurantsetup.ir
  • آدرس: تهران خیابان شریعتی خیابان خواجه عبدالله انصاری تقاطع ابوذر غفاری پلاک ۵۰.
آموزش راه اندازی رستوران فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی فست فود کافی شاپ رستوران اعطای نمایندگی فست فودهای زنجیره ای رونفیله