راه اندازی رستوران تجهیزات رستوران

کرم باترمیلک با توت فرنگی

کرم باترمیلک با توت فرنگی

کرم باترمیلک با توت فرنگی

مواد لازم:

توت فرنگی: ۴۵۰ گرم

خامه: ½ ۱ پیمانه

باترمیلک: ۱ پیمانه

شکر: ¾ پیمانه

پودر ژلاتین بدون طعم: ¼ ۱ قاشق چای‌خوری

آبلیموی تازه: ۱ قاشق چای‌خوری

طرز تهیه:

۱٫ در یک قابلمه‌ مناسب، پودر ژلاتین را روی ۳ قاشق غذاخوری آب می‌ریزیم و ۵ دقیقه صبر می‌کنیم تا نرم شود. سپس آن را روی حرارت ملایم گذاشته و به مدت ۳۰ دقیقه مرتب مخلوط می‌کنیم تا ژلاتین کامل در آب حل شود.

۲٫ در یک کاسه بزرگ، ¼ پیمانه شکر را به باترمیلک اضافه کرده، با همزن دستی کامل مخلوط می‌کنیم تا شکر حل شود. به هم زدن ادامه می‌دهیم و در طول هم زدن، ژلاتین را کم‌کم به آن اضافه می‌کنیم. در یک کاسه بزرگ دیگر، خامه و ¼ پیمانه شکر را آن‌قدر می‌زنیم تا فرم بگیرد.

۳٫ نیمی از خامه فرم گرفته را در مخلوط باترمیلک می‌ریزیم و کمی زیر و رو می‌کنیم. سپس باقی خامه را در مخلوط ریخته و آن را در یک ظرف دسر به قطر ۱۵ سانتی‌متر ریخته و به مدت ۶ ساعت در یخچال می‌گذاریم تا کامل خود را بگیرد.

۴٫ زمان سرو، توت‌فرنگی را با ¼ پیمانه شکر، آب‌لیمو و ۱ قاشق غذاخوری آب کمی زیر و رو کرده و به مدت ۵ دقیقه کنار می‌گذاریم تا آب بیندازد. با کمک یک چاقو و آب گرم، اطراف دسر را از ظرف جدا می‌کنیم و آن را در ظرف مناسب سرو بر می‌گردانیم. مخلوط توت‌فرنگی را روی آن ریخته و سرو می‌کنیم.

اطلاعات تماس
  • همراه: ۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷
  • تلفن: ۰۲۱۲۲۳۲۹۴۲۷
  • ایمیل: info@restaurantsetup.ir
  • آدرس: تهران خیابان شریعتی خیابان خواجه عبدالله انصاری تقاطع ابوذر غفاری پلاک ۵۰.
آموزش راه اندازی رستوران فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی فست فود کافی شاپ رستوران اعطای نمایندگی فست فودهای زنجیره ای رونفیله