راه اندازی رستوران تجهیزات رستوران

کیک چای سبز

کیک چای سبز

کیک چای سبز

مواد لازم برای ۶ تا ۸ نفر

۱۱۰ گرم آرد گندم (الک شود)
۲ /۱ ق چ بیکینگ‌پودر
۱۱۰ گرم پودرقند
۴ عدد تخم‌مرغ
۷۵ گرم کره (در دمای اتاق نرم شود)

مواد لازم برای شربت چای سبز

۲ ق چ برگ چای سبز
۴ /۱ پیمانه آب جوش
۱۵۰ گرم پودرقند

طرز تهیه:

۱٫ فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد از پیش گرم کنید. قالب کیک دایره‌ای شکلی به قطر ۲۰ سانتی‌متر آماده کنید و کف و دیواره آن را بعد از چرب کردن با روغن مایع، با کاغذ روغنی مخصوص شیرینی‌پزی پوشش دهید.

۲٫ آرد، کره آب شده و بیکینگ‌پودر را با هم مخلوط کنید. پودرقند و تخم‌مرغ‌ها را در ظرف دیگری بریزید و ۲ تا ۳ دقیقه با همزن برقی هم بزنید تا پف کرده و حالت خامه مانند پیدا کنند.

۳٫ مخلوط آرد، کره و بیکینگ‌پودر را به ترکیب پودرقند و تخم‌مرغ اضافه کنید و آن قدر هم بزنید تا مایه‌ای یکنواخت حاصل شود. مایه کیک را داخل قالب بریزید و ۳۰ تا ۳۵ دقیقه در طبقه زیرین فر قرار دهید تا کیک آماده شده ، رنگ آن طلایی شود.

۴٫ در مدت زمانی که کیک پخته می‌شود، شربت چای سبز را آماده کنید. چای سبز را در آب جوش بریزید و هم بزنید. سپس در لیوان را بگذارید و حدود ۲ تا ۳‌دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. پس از آن، چای را از صافی عبور دهید.

۵٫ چای صاف شده را به همراه پودرقند داخل کاسه بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید ، ۵ دقیقه حرارت دهید تا شربت رقیقی حاصل شود. کیک را از فر خارج کرده و صبر کنید تا از حرارت بیفتد. شربت را به صورت گرم و به آرامی روی کیک بریزید. حالا می‌توانید پس از برگرداندن کیک داخل ظرف موردنظر، آن‌ را سرو کنید.

اطلاعات تماس
  • همراه: ۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷
  • تلفن: ۰۲۱۲۲۳۲۹۴۲۷
  • ایمیل: info@restaurantsetup.ir
  • آدرس: تهران خیابان شریعتی خیابان خواجه عبدالله انصاری تقاطع ابوذر غفاری پلاک ۵۰.
آموزش راه اندازی رستوران فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی فست فود کافی شاپ رستوران اعطای نمایندگی فست فودهای زنجیره ای رونفیله