راه اندازی رستوران تجهیزات رستوران

۷۵ درصد مشکلات کشت دانه های روغنی با ساماندهی بازرگانی حل می شود

۷۵ درصد مشکلات کشت دانه های روغنی با ساماندهی بازرگانی حل می شود

۷۵ درصد مشکلات کشت دانه های روغنی با ساماندهی بازرگانی حل می شود

علیرضا مهاجر روز پنجشنبه در نشست توسعه کشت دانه روغنی کلزا مازندران در ساری افزود: شرکت های عضو و سهامداران شرکت های توسعه دانه های روغنی که دارای کارخانه هستند به جای حمایت از تولیدات داخلی با واردات دانه روغنی که سود بالایی دارد ، فقط روغن کشی می کنند.
وی اضافه کرد: برخی از اعضا و صاحبان شرکت های دانه های روغنی تولید و توسعه کشت در داخل را به بازرگانی و واردات تبدیل کردند ، چراکه واردات سود بیشتری دارد.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: سالانه ۵۵ میلیارد دلار بابت واردات دانه های روغنی و مصرف بی رویه روغن بر کشور هزینه تحمیل می شود و اینکه سن سکته قلبی از بالای ۶۰ سال به زیر ۳۰ سال رسیده به دلیل مشکلات بی کیفتی دانه روغنی و مصرف بی رویه روغن است.
وی گفت: کار و تلاش در کشاورزی شب و روز نمی شناسد و تولید دانه های روغنی در شرایط فعلی کشور حیثیتی است.
وی به آغاز طرح توسعه کشت دانه های روغنی سویا، کلزا و آفتابگردان در کشور اشاره کرد و بیان داشت: امسال یک سوم از اراضی سویا کاری گلستان غلاف نبسته است و این نشانه بی توجهی به بذر و انجام نشدن صحیح تحقیقات است.
وی گفت : دومین مشکل در توسعه کشت دانه های روغنی بذور است ، باید علاوه بر زود رس بودن ،عملکرد را به متوسط تولید در هکتار از دو تن فعلی به پنج تن افزایش بدهیم.
وی گفت: درآمد و اقتصادی کشاورزان باید با کشت دانه های روغنی سویا، کلزا، آفتابگردان افزایش یابد.
وی افزود: کشاورزی تعطیل و غیر تعطیل ندارد؛ همواره باید در مزرعه حضور داشت و با نگاه کارمندی نمی توانیم در مزرعه همراه کشاورزان باشیم.

اطلاعات تماس
  • همراه: ۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷
  • تلفن: ۰۲۱۲۲۳۲۹۴۲۷
  • ایمیل: info@restaurantsetup.ir
  • آدرس: تهران خیابان شریعتی خیابان خواجه عبدالله انصاری تقاطع ابوذر غفاری پلاک ۵۰.
آموزش راه اندازی رستوران فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی فست فود کافی شاپ رستوران اعطای نمایندگی فست فودهای زنجیره ای رونفیله